FREUD: THE SECRET PASSION izle

Gizli Hakikatler


İlk çağlardan bu yana insanoğlunun kendine dair inanışında üç büyük değişiklik olmuştur. Üç büyük darbe kibirimizin hakkından geldi. Kopernik'den önce, evrenin merkezi olduğumuzu tüm gökcisimlerinin dünyamızın etrafında döndüğünü sanıyorduk. Büyük astronom bu bencilliği tuz buz etti. Gezegenimizin güneşin etrafında dönen pek çok gezegenden biri olduğunu güneş sistemimizin ötesinde başka sistemler, sayısız dünyalar olduğunu kabul etmeye zorlandık.

Charles Darwin'den önce insanoğlu kendisinin hayvanlar aleminden farklı ve ayrı bir tür olduğuna inanırdı. Büyük biyolog, fiziksel organizmamızın herhangi bir hayvani yaşam formu için olan kurallardan farksız uzun bir evrimsel sürecin ürünü olduğunu anlamamızı sağladı.

Sigmund Freud'dan önce, insanoğlu söylediklerinin ve yaptıklarının sadece bilincinin ürünü olduğuna inanırdı. Büyük psikolog aklımızın gizli şekilde işleyen ve yaşantımıza dahi hükmedebilen başka bir bölümünün varlığını ispatladı. Bu Freud'un, neredeyse cehennemin bizzat kendisi kadar karanlık bir bölgenin derinliklerine inmesinin hikayesidir: İnsanoğlunun bilinçaltı ve Freud'un nasıl ışık tuttuğunun hikayesi. 1962 yapımı bu eser oyunculuğu ve uyarlanış kurgusuyla önemli bir değer taşımaktadır.

15 yorum :

bikaç gün önce bi kısmını izlemiştim şimdi açılmıyor

2 videoda aynı AMA ??? Lütfen yarısında kaldım . 2.disk yok ?

videoda hiçbir sorun yok. aktif ve çalışıyor...

evet sözümü geri alıyorum açılıyor. çok teşekkürler ilginiz için. insignificance ı aradım bulamadım eğer elinizde varsa onu da koyabilir misiniz acaba.

bir solukta izledim,muhteşem bir filmdi,emeğinize sağlık...

öğrenilecek çok şey var vbu video da.

freud'un cesaretine bir kez daha hayran oldum

Filmi sadece bu sayfada bulabildim. Cok tesekkurler!

Filmi acilen izlemem lazım admin yardımcı olurmusun????

Film açılmıyor Neden???????

Yorum Gönder