ULUMA izle

Howl


Geçen senelerde ilk defa Altıkırkbeş Yayınları tarafından yayınlanan Uluma, ilk okunuşundan 53 yıl sonra Eskişehir’de de seslendirildi. Şenol Erdoğan’ın uluyarak okuduğu Uluma, aynı adla çekilen belgesel Eskişehir, İstanbul, İzmir’de de gösterildi. Belgesel ney eşliğindeki İstanbul görüntüleriyle açılıyor, ardından mesneviden yapılan alıntının yanında Uluma’nın yayıncısı Altırkırkbeş Yayınları’ndan Kaan Çaydamlı ve şiirin çevirmeni ve şiiri okuyan Şenol Erdoğan’ın Beat Kuşağı ve Uluma üzerine söylediklerini izliyoruz.

Aynı zamanda 2010 ABD yapımı Allen Ginsberg'ün hayatını anlatan Howl filmini de izleyebilirsiniz.

3 yorum :

bahsi geçen yazarla da kitabı yada şiiri ile de ve de akımla öncem yok.. şimdi bu belgesel sayesinde bir bilgim oldu ama algıladığım toplumun dayattıklarının pis kokusunu duyan ve gerçeği arayan bir çağrı yada çığlık .. teşekkürler

bu yapım blog için de sadece bir onurlandırmaydı. 2010 yapımı Allen Ginsberg'ün hayatını anlatan Howl adlı film daha bilgilendirici olacaktır.

http://ulumalar.blogspot.com/2011/04/howl-izle.html


diğer yandan Uluma kitabını blogdan e-kitap halinde indirerek okuyabilirsiniz de:

http://ulumalar.blogspot.com/2011/02/allen-ginsberg-uluma.html

harika harika harika bir blog... çok teşekkür ederim emin olmak lazım ki bu emek karşılığını buluyor ben inanılmaz yararlanıyorum..

Yorum Gönder