BBC: WALKING WITH CAVEMEN izle

BBC: Mağara AdamıMilyonlarca yıl önce yaşanmış hayatlara, ölüme ve dramaya tanık olun. İnsan evriminin inanılmaz tarihi gözler önüne seriliyor. Bu eşsiz seri bize en iyi özelliğimizin güçlü karışımının tüm dünyaya hükmeden bir hayvan üretmek için nasıl bir araya geldiğini anlatıyor. Bu hayvan türü tabii ki biziz: Homo sapienler. Bu diziyle atalarımızla birlikte bir yolculuk yapma şansı elde ediyoruz.

Yolculukta, bilgisayar grafikleri ve yeni dijital teknolojinin yardımıyla atalarımızın yaşadığı çevreyi yeniden yaratacak, özel efektler, protez ve makyaj teknikleriyle titizlikle çalışılmış, yeniden yapılandırılmış bilimsel bir çalışmayla karşılaşacaksınız.

Mağara Adamı, tarih öncesi dönemi keşfetmemiz için size bir şans verirken primat atalarımızın bugün bile hala içimizde yaşadığını gözler önüne seriyor. Bu filmle, bizi bugün olduğumuz hele dönüştüren kilit özelliği fark edeceksiniz: İki ayaklı hayvanın nasıl becerilerle donanmış bir hale geldiğini, nasıl hayatta kalabilmek için daha iyi bir donanım geliştirdiğine tanık olacaksınız. Daha sonra birbirimizin düşüncelerine ve duygularına nasıl ilgi duymaya başladığımız ve sonunda da ortak başarımızdaki en önemli faktörü açığa çıkacak: Hayal Gücü.

I The Ape That Stood Up


II What A Whopper


III Where We Come From


IV The Survivors


4 yorum :

bu belgeseli tekrar koyabilir misiniz siteye?

Türkçe Olsaydı Daha güzel Olurdu Genede Teşekkürler..

aydınlatıcı izlenmesi gereken belgesel.

Yorum Gönder